I Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego

Każdego dnia kierowcy zawodowi ciężko dla nas pracują. Transportują dla nas żywność i inne towary, przewożą nas z punktu A do B. Dlatego prosimy, abyście im szczególnie podziękowali w czasie

I Międzynarodowego Dnia Kierowców Zawodowych – 13. maja 2016

Każda osoba, każda instytucja może coś zrobić dla zawodowych kierowców. Pomachać do nich, zafundować im kawę, ustąpić im pierwszeństwa… Cokolwiek, aby pokazać im swoje uznanie. Ten dzień ma także służyć promowaniu naszego zawodu. Zamieszczajcie informacje o Waszych akcjach na Facebooku!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość obchodów
I Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego,
która będzie miała miejsce
w dniu 13 maja 2016r. od godz. 12.oo
na terenie PORTU RADOMSKO przy DK 1.

Pomysł na organizację Dnia Kierowcy Zawodowego to inicjatywa na szczeblu światowym. Największe organizacje w transporcie drogowym na świecie: IRU ( Internationale Route Union) skupiająca przewoźników drogowych i UICR ( Union Internationale des Chauffeurs Routiers) skupiająca kierowców samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów, zarejestrowały każdy drugi piątek maja w kalendarzu obchodów dni świątecznych.

Spodziewamy się licznej rzeszy przedstawicieli tej kierowców w transporcie krajowym jak i międzynarodowym. Kierowców parkujących oraz pauzujących w czasie 12-20 na terenie Portu Radomsko. Dla obecnych na uroczystości kierowców przygotowaliśmy m.in. jazdy próbne i konkursowe najnowszym ciągnikiem Renault T czyli wybraną „Ciężarówką Roku 2016”, jazdy wirtualne na symulatorze ciężarówka-autobus, porady CB, porady z zakresu czasu pracy i czadu jazdy, problemów z obsługą tachografu itp. Gry i niespodzianki na stanowisku Renault Trucks oraz wieczorny koncert z nauką trakerskiego przeboju pt. „Ja jestem odlotowym kierowcą zawodowym „

Piątek 13, to data pierwszej imprezy. To drugi piątek maja tego roku, a zgodnie z inicjatywą ww. organizacji każdy 2 piątek maja w kolejnych latach będzie tym dniem święta kierowców. W 2017 wypada 12.05.

Chcielibyśmy, aby nie tylko w tym wyjątkowym dniu zleceniodawcy, spedytorzy, załadowcy, pasażerowie, pracownicy stacji paliw, obsługi serwisowej i inni uczestnicy dróg i wszyscy potencjalni konsumenci byli dla tej wyjątkowej grupy zawodowej bardziej wyrozumiali, przychylniejsi …po prostu życzliwi : )

PROGRAM

12.oo
– rozpoczęcie obchodów: informacje o programie i partnerach wydarzenia,

12.15
– uroczyste przywitanie kolegów-kierowców i zaproszenie do czynnego udziału w święcie przez Zarząd Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera,

od 12.30
– jazdy konkursowe RENULT T na precyzję ,
– konkurs dla kierowców jazdy próbne RENAULT T – wyjazd poza Port dla chętnych kierowców z instruktorem jazdy,
– „Najlepszy kierowca wirtualny” – jazdy konkursowe na symulatorze Firmy CARGO,
– promocje i informacje: nowa nawigacja dla kierowców ciężarówek, posiłek na dalekie trasy, o tachografie -prawie wszystko.

14.00 – 14.30
– uroczystość wręczenia medalu i dyplomu „Ciężarówka Roku 2016” dla Firmy RENAULT TRUCKS,

14.30 – 15.00
– życzenia od zaproszonych gości z okazji Dnia Kierowcy Zawodowego,

15.00 – 16.00
– prezentacja programu „Zdrowy Kierowca” oraz akcji DocSTOP,
– Fundacja Truckers Life, pokazy ćwiczeń na plenerowej siłowni dla kierowców,

17.00 – 17.30
– ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród,

18.00 – 19.30
– koncert muzyczny i wspólne śpiewanie pt. „Ja jestem odlotowym kierowca zawodowym” – Mariusz Kalaga,

20.00
– zakończenie uroczystych obchodów I. Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego.

Dodaj komentarz

Przewiń na górę