Francja: Hollande zapowiedział likwidację obozu w Calais

Jeszcze przed rozpoczęciem zimy obóz imigrantów w Calais ma zostać zlikwidowany. Tak zapowiedział Prezydent Francji Francois Hollande.

W sobotę Prezydent Francji ogłosił likwidację obozu w Calais. Z powodu sanitarno-higienicznych ma to nastąpić jeszcze przed zimą.

Około 9 tys. imigrantów ma zostać przeniesionych do francuskich ośrodków w grupach około od 40 do 50 osób. Będą mogli oni przebywać tam do czasu rozpatrzenia wniosku o azyl, co ma potrwać od 3 do 4 miesięcy. Ci, którzy nie spełnią kryteriów zostaną deportowani.

Liczba osób mieszkających w obozie może liczyć od 7 do nawet 10 tysięcy. Francja liczy, że Wielka Brytania przyłączy się do działań, twierdząc, że sprawa Brexitu nie zwalnia Wielkiej Brytanii z tych zobowiązań. Wielka Brytania rozpoczęła już natomiast budowę 4-metrowego muru odgradzającego autostradę prowadzącą do tunelu la Manche. Mieszkańcy twierdzą jednak, że to tylko gra na zwłokę.

Przypominamy o tym, że do końca dnia czekamy na zgłaszanie napadów w Calais, o czym więcej TUTAJ ►

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/dantejskie-sceny-w-calais-francja-bezradna-wobec-chaosu-6035177852187777a  Zdięcie: Imigranci wskakują do ciężarówki stojącej na drodze prowadzącej do Eurotunelu (AFP, Fot: Philippe Huguen)  Zródło zdjęcia: wp.pl

Dodaj komentarz

Przewiń na górę