Bezpłatne terminale płatnicze dla kierowców i firm transportowych!

Z Programu skorzystało już prawie 40 000 przedsiębiorców oferujących usługi transportowe.

Wygodne płatności bezgotówkowe u kierowcy? Teraz to możliwe. Fundacja Polska Bezgotówkowa oferuje kierowcom, spedytorom, właścicielom firm transportowych i wszystkim małym i mikroprzedsiębiorcom terminale płatnicze lub dostęp do aplikacji umożliwiającej przyjmowanie płatności bezgotówkowych z telefonu bezpłatnie, zwalniając ich również z kosztów obsługi transakcji.
Co czwarty badany (25%) przyznaje, że brakuje mu możliwości płacenia bezgotówkowo za bilet w autobusie czy tramwaju1. Zarówno transport publiczny, jak i prywatne firmy przewozowe często oferują sprzedaż biletów tylko za gotówkę. Tymczasem, oczekiwania klientów ewoluują, a popularność bezgotówkowych metod płatności sprawia, że usługobiorcy coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę.

Mając na uwadze uciążliwości z jakimi borykają się dwie strony: zarówno klienci, jak i właściciele firm transportowych, Fundacja Polska Bezgotówkowa oferuje przedsiębiorcom i osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą bezpłatne terminale płatnicze lub dostęp do aplikacji umożliwiającej przyjmowanie płatności bezgotówkowych z telefonu. Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z oferty przez okres 12 miesięcy będą zwolnieni z kosztów obsługi transakcji do kwoty 100 tys. zł obrotu na terminal. To oznacza, że wprowadzenie rozwiązania, które może znacznie ułatwić sprzedaż biletów, a przy tym przyciągnąć nowych klientów jest w zasięgu ręki i w dodatku nie wymaga od właścicieli dodatkowych inwestycji w infrastrukturę.

Jak wykorzystać potencjał płatności bezgotówkowych i zwiększyć konkurencyjność usług transportowych?

Już blisko 2/3 płatności w Polsce realizowanych jest bezgotówkowo2, a wartość transakcji bezgotówkowych przewyższa te realizowane gotówką. Co więcej, punkty, które oferują więcej niż jedną metodę płatności, są postrzegane przez klientów jako bardziej atrakcyjne i nowoczesne.

– Zdecydowałem się na wdrożenie płatności bezgotówkowych dla moich klientów, ponieważ coraz częściej, przy zamawianiu usługi, miałem zapytanie o możliwość wyboru sposobu płatności. Obecnie znacznie częściej klienci decydują się na płatność kartą bądź za pomocą aplikacji w telefonie. Dzięki temu, nie muszę martwić się o wydawanie reszty, a płatność przebiega dużo sprawniej niż w przypadku transakcji gotówkowych. Klienci – zwłaszcza młodzi – cieszą się natomiast, że nie muszą szukać bankomatów, a potem rozmieniać pieniędzy, aby zapłacić za usługę. Każda ze stron zyskuje – mówi Michał Drabkowski, właściciel firmy przewozu osób VIP.

Do Programu Polska Bezgotówkowa dołączyło ponad 450 tys.podmiotów, które łącznie otrzymały ponad 600 tys. urządzeń do przyjmowania płatności. Za pomocą terminali tradycyjnych i tych w telefonie zrealizowano już 1,7 mld transakcji płatniczych na łączną kwotę 105 mld złotych. Tylko do końca sierpnia 2023 r. z terminali Fundacji skorzystało prawie 40 000 przedsiębiorców oferujących usługi transportowe (przewóz osób i towarów).

– Korzystanie z płatności bezgotówkowych zwiększa przejrzystość transakcji, skraca i ogranicza pracę osób przyjmujących płatności, a co najważniejsze jest odpowiedzią na potrzeby klientów i pasażerów. Program Fundacji Polska Bezgotówkowa powstał właśnie po to, aby wspierać polskich przedsiębiorców w rozwoju działalności i, aby wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie mają i nie mieli terminala zaoferować bezpłatnie dostęp do tego narzędzia lub do aplikacji, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona lub tabletu, na którym zostanie zainstalowana. To oznacza, że właściciel firmy czy kierowca nie musi nawet posiadać dodatkowego urządzenia, a może przyjmować płatności bezgotówkowe i bezkosztowo oraz bez żadnego wysiłku zwiększyć konkurencyjność swoich usług – mówi Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Chcesz wziąć udział w Programie i otrzymać bezpłatny terminal lub skorzystać z terminala w telefonie? Zgłoś się: https://polskabezgotowkowa.pl/dla-firm/oferta/.

***

Fundacja Polska Bezgotówkowa

Fundacja została powołana w celu podejmowania działań w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce, w szczególności poprzez rozbudowę sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechnianie i promocję obrotu bezgotówkowego, a także działania na rzecz budowy innowacji technologicznych w płatnościach. Interesariuszami Fundacji są: Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi.

1 Badanie Maison &amp Partners dla Fundacji Polska Bezgotówkowa, 2023

2 Badanie Fundacji Polska Bezgotówkowa „Zwyczaje płatnicze Polaków a rozwój sieci akceptacji kart w Polsce”, 2022

Przewiń na górę