Święto branży TSL podczas X edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland

X edycja targów TransLogistica Poland, która miała miejsce w dniach 7-9 listopada w centrum EXPO XXI w Warszawie, zdecydowanie wyróżniła się i pozostawiła trwałe wrażenie wśród wystawców, uczestników oraz organizatorów. Wydarzenie to charakteryzowało się nie tylko rekordową liczbą uczestników, ale także wyjątkowo wysokim standardem zarówno w zakresie organizacji, jak i merytorycznym. Targi obfitowały w liczne niespodzianki i atrakcje, co dodatkowo podnosiło ich rangę. Co najistotniejsze, wydarzenie to otworzyło szereg nowych możliwości rozwoju dla sektora TSL, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
Rekordowa liczba wystawców

W aż 4 halach wystawienniczych swoją ofertę prezentowało blisko 400 wystawców z 30 państw, a 45% z nich to podmioty zagraniczne. W tym roku po raz pierwszy swoje pawilony narodowe miały: Turcja, Niemcy i Finlandia. Na uwagę zasługuje także fakt, że aż 75% wystawców to firmy powracające z poprzednich edycji, co świadczy tylko o prestiżu wydarzenia. Tak duże zainteresowanie targami i Polską, podkreśla pozycję i znaczenie polskiej branży transportu i logistyki na arenie międzynarodowej. W tej edycji aż 11 polskich i zagranicznych portów morskich wzięło udział w X edycji TransLogistica (Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Port of Constanta, Port of Koper, Port of Hamburg, Port of Kiel, Port of Turku, Port of Hank,o Port of HaminaKotka, Port of Raahe), ustanawiając TransLogistica Poland jako najważniejsze wydarzenie branży morskiej w Polsce. To, co stanowi niekwestionowany dowód na sukces targów, to rekordowa frekwencja – 10 850 profesjonalistów z branży transportu i logistyki, którzy wzięli udział w jubileuszowej edycji wydarzenia.

Wszystko, co istotne dla branży podczas programu merytorycznego
Przez wszystkie trzy dni targów działała scena „Forum TransLogistica” na której odbyły się prelekcje, wystąpienia i panele dyskusyjne dotyczące najważniejszych zagadnień i najnowszych trendów dla transportu, logistyki i spedycji. We współpracy z redakcją czasopisma TSL Biznes, miały miejsce „Spotkania Transportowe” oraz „TSL Green Day”. Pierwsza z nich dotyczyła najnowszych zmian z zakresu prawa transportowego oraz efektywnych narzędzi optymalizacji kosztów w transporcie drogowym. Program drugiej konferencji, oparty w dużej mierze na praktycznych przykładach, skupiał się wokół „zielonych” zagadnień w logistyce i transporcie. Trzeci dzień to obejmował sesje Q&amp A dotyczące zmian podatkowych i prawnych dla sektora TSL oraz „Spotkania liderów branży transportowej”, konferencji organizowanej przez związek pracodawców Transport i Logistyka Polska. Podczas trzydniowego maratonu merytorycznego odbyło się 10 paneli dyskusyjnych, 80 prelekcji i wykładów, gdzie udział wzięło ponad 100 prelegentów i ekspertów branży.
Plebiscyt Przyjazny Pracodawca po raz VIII na targach

Wydarzeniu towarzyszyło także rozstrzygnięcie konkursu: Plebiscyt Przyjazny Pracodawca TSL, jedynego konkursu w Polsce, poświęconego pracodawcom z branży Transport – Spedycja – Logistyka, który współorganizowany jest przez portal pracujwlogistyce.pl. Zwycięzcami VIII edycji zostali:
• Logwin Poland w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników)
• TVM Transport&amp Logistics w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500 pracowników)
• PEKO Spedycja Międzynarodowa w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

Liczy się nie tylko biznes
X edycja targów TransLogistica Poland wniosła znaczącą innowację w kontekście polskich wydarzeń biznesowych, wprowadzając możliwość organizacji ekskluzywnych cocktail parties na stoiskach wystawców w pierwszy dzień targów. Stworzenie przestrzeni do relaksu przy dźwiękach muzyki i lampce szampana miało istotny wpływ na integrację przedstawicieli sektora TSL, co z pewnością stanie się integralną częścią przyszłych edycji wydarzenia. Targi obfitowały również w szereg dodatkowych inicjatyw, które odbywały się zarówno na stoiskach, jak i w przestrzeniach otwartych EXPO XXI. Wystawcy zaskoczyli uczestników różnorodnymi atrakcjami, w tym interaktywnymi grami z nagrodami, demonstracjami wirtualnych podróży ciężarówką, pokazami salsy brazylijskiej oraz turniejami szachowymi, w których uczestniczył mistrz Mateusz Bartel.
Już za rok kolejne święto branży TSL

Kolejna edycja targów TransLogistica Poland odbędzie się 5-7 listopada 2024 r. tradycyjnie w EXPO XXI Warszawa. Zainteresowanie udziałem w targach trwa cały rok, więc organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji stoisk.
www.translogistica.pl
info@ translogistica.pl

Przewiń na górę